čtvrtek 16. července 2015

Můj prázdninový týden + jídelníčkyZdravím všechny! Vítám Vás u dalšího nového článku, který pojmu formou deníčku. Jelikož mi chodilo poměrně dost mailů od holek, co mě prosily, abych jim napsala svůj jídelníček, aby viděly, jak vypadá jídelníček normálních lidí, že už si to ani nedokážou představit, jsem se po dlouhém uvažování rozhodla, že budu zapisovat své jídelníčky po celý jeden týden. Byl to jenom týden a už tak mě rozčilovalo, že si večer vždy musím vybavit, co jsem jedla. :D Rozhodně tohle zapisování ale není zdravé, takže jsem s tím zase skončila. Bylo to jen za účelem tohoto článku.Pátek 10.7.

Vstala jsem typicky okolo sedmé hodiny a rovnou si připravila před-snídani, abych se mohla nehladová a také nepřecpaná vydat se svým pejskem na dlouhou procházku. Až po návratu následovala opravdová snídaně, se kterou jsem si vyhrála. Připravila jsem si těsto na lívanečky, z banánu, vajec, vloček a kokosu a rozdělila porci na půl, aby si mohla pochutnat i mamka, která z nich byla ve finále úplně nadšená. Bohužel poté jsem už musela jet do práce.
Abych Vám to trochu osvětlila. V práci bývám teď poslední dobou čistých 8 hodin (desítky už si neberu, hrůza) s tím, že hodinu mi trvá cesta tam a hodinu zpátky. Proto vždy opouštím dům v 10 a přicházím ve 20. Když je mamka doma, na zastávku, kterou mám 20 minut od domova, mě odveze a dost mi tím pomůže nejen časově, ale i mi ušetří kroky, protože nohy mi umírají kvůli práci každičký den. Po příchodu se převleču do celo-černé "uniformy", pokud mířím na servis neboli k pokladně, nebo do černých kalhot a bílého trička s čepicí, pokud mířím do kuchyně. Dnes jsem zrovna šla na servis ještě s jednou holkou, kterou dvakrát nemusím. Ráda se s ní bavím, to jo, ale je hrozně namyšlené a zatímco já si vždy najdu práci, když třeba moc nechodí lidi, ona stojí a nenápadně chatuje pod pokladnou. Lidi byli typicky nepříjemní, ale tak s tím už jsem se nějak smířila. Nesnáším, když je pozdravím, oni se na mě jen zamračí a nasraně na mě začnou chrlit, co si dají za bagety, a když se jich zeptám, zda jim k tomu mohu nabídnout nás domácí ledový čaj, nejraději by mě zastřelili.
Domů mě vzala výjimečně mamka po dlouhém přemlouvání, protože mě začaly zase bolet záda. Hodně mě to vyděsilo, protože mě záda vždy bolela, když toho na mě bylo moc a ještě jsem trpěla PPP. Bojím se, že třeba jím málo, což je mi ale divné, protože je sice pravda, že v pracovní dny jím hodně málo, ale v nepracovní to vždycky doženu extrémním hladem, kdy (když není vedro, protože to se moc nedá) sním i 3500 kcal odhadem. Doma jsem se najedla a pak jsme si s taťkou povídali a sledovali televizi, protože mamka byla na třešních a vrátila se až okolo půl desáté.

Jídelníček:

Předsnídaně: 2 tousty s burákovým máslem a marmeládou, caro ricoré s cukrem a mlékem
Snídaně: zdravé lívanečky s bílým jogurtem, 4 čtverečky tuc milky, mléčný dezert jablko kunín, toustový chléb s žervé a šunkou
Během dne: 2 tousty zapečené se šunkou, sýrem a kečupem, pudinkový dezert srdíčko
Večeře: obrovská porce zapečených těstovin s uzeným masem a kečupem, rohlík s vanilkovo-tvarohovou activií, 4 velké kusy třešňové buchty, 3 kusy jablkového závinu, caro ricoré s mlékem a cukrem, sýrové krekry


Sobota 13.7.

Dneska mi odjel můj nejmilovanější pejsek na chalupu s rodiči, aby nebyl doma sám, až budu v práci, tak jsem vstávala v šest, abych se ještě stihla rozloučit. Nejdřív jsem neměla chuť na snídani a pak jsem viděla spoustu buchty... no umíte si to představit. Byla jsem příšerně unavená, takže jsem nakonec ještě v osm vytuhla a pospala si "dlouhou" hodinu až do devíti, abych stihla práci, pro změnu od 11 do 19.
Hned po příchodu jsem se dozvěděla, že jdu na kuchyň, z čehož jsem měla smíšené pocity, ale nakonec jsem byla ráda, protože jsem tam byla s dvěma holkami, se kterými si hrozně ráda povídám. Lidí tam na to, že byla sobota, ani moc nebylo, ale stejně jsme se nevyhnuly řvaní manažerky, jak jsme pomalé a že si všechny storna budeme platit. Jinak je hrozně v pohodě, ale na tohle je prostě pes. Přitom zákazníci nečekali ani 4 minuty. Nechápu.
Směna mi utekla celkem rychle, na konci jsem udělala bráchovy extra pálivou bagetu, při které mi posledně, když jsem ji ochutnala, tekly slzy. Tak pálivá byla! On mi na to ale řekl, že prý nijak zvlášť není. Tak nevím.
Udělala jsem nějakou "práci" na blogu a pak jsem usnula.

Jídelníček

Snídaně: 6 velkých kusů třešňové buchty, caro ricoré s mlékem a cukrem, piškoty
Během dne: tvaroh s jogurtem čokoládový, trocha pečených brambor z práce
Večeře: celý kokosový pudink s miskou borůvek, caro ricoré s mlékem a cukrem, vanilková zmrzlina

Neděle 12.7.

Budíček mi zazvonil v osm. Nevím, proč jsem poslední dobou tak příšerně unavená, ale vím, práce, bože, když mám problém rozlepit oči už takhle relativně pozdě. Jako vždy jsem si udělala kafe, tentokrát v kávovaru latté, protože jsem na něj měla děsnou chuť, a zasedla k počítači, abych si připravila alespoň kousek článku a taky, abych se podívala na pár videí a na facebook. Závislák. Nasnídala jsem se a vyrazila do práce. Hádejte, od kdy do kdy jsem dělala?
Čekala jsem, že půjdu alespoň na první polovinu směny na servis, ale manažerka mi řekla, že jdu na kuchyň. Nic jsem tedy nenamítala a šla. Jakmile jsem na kuchyň přišla, vzala si čepici a zavázala zástěru, přišla s tím, že se moc omlouvá, ale že to spletla, a ať jdu na servis. Tak jsem si tedy zase sundala zástěru a čepici a šla se zase převléct. Kupodivu lidi skoro vůbec nechodili, pak ale jako naschvál, když skoro všechno došlo a manažerka musela rychle doplnit colu a zmrzlinu do přístrojů, což je docela na dlouho, byl nával jako kráva a všichni chtěli zrovna zmrzlinu a colu, i když to normálně skoro nikdo nechce. To tak ale bývá.
Ve 4 jsem se teda šla převléct zase zpátky na kuchyň, aby toho převlékání náhodou nebylo málo. Po směně jsem si ještě po dlouhém uvažování ještě skočila do knihkupectví, abych si koupila knihu Girl online od Zoelly, protože ji hrozně ráda sleduji. Znáte Zoellu? :)
Domů mě vzali rodiče, co se zrovna vraceli z chalupy, ale hlavně se mi vrátila moje milovaná fenečka, hned se mi lépe usínalo.

Jídelníček

Snídaně: latté s cukrem, 2 tousty s burákovým máslem a marmeládou, ovesná kaše s banánem a grankem
Během dne: velká zmrzlina s nutellou a oříšky z práce, kaiserka
Večeře: kuřecí stehýnko s kečupem a žitným chlebem, jeden a půl celého velkého třešňového koláče, káva irish cream s mlékem a cukrem, piškotyPondělí 13.7.

Konečně volný den! Tedy jak se to pojme, volný den od práce, jinak tak volný zase ne. Hned ráno před devátou jsme jeli s rodiči do Ikei, abych si nakoupila nějaký nábytek do mé budoucí kanceláře. Já Ikeu úplně zbožňuju, takže jsem měla velká očekávání, které se bohužel nenaplnily. Typicky jsem viděla nádherné kuchyně a obývací pokoje, za to psací stoly a podobně hrůza, děs a běs. Koupili jsme jen pár věcí do kuchyně a tím to haslo. Očekávala jsem, jak velký a pestrý výběr tam bude, a nebylo tam skoro nic. Náladu mi ale jako vždy spravila jejich jídelna a kdoví jestli koňské švédské masové kuličky s hranolky. Je to takový rituál, jakmile se jede do Ikei, ví se dopředu, že budou kuličky. Taky je tak zbožňujete? Jelikož jsem potřebovala doplnit ještě hladinu cukru v krvi, vydala jsem se ještě do jejich kavárny a dala si mrkvový dort. Mrkvový dort je moje nejoblíbenější jídlo vůbec, ale řeknu vám, jestli máte tak velká očekávání jako já, raději si ho nedávejte. Ten, který peču doma, je tisíckrát lepší a stejně tak i ten v CrossCafé. Neříkám, že nebyl dobrý, ale podle toho, na co jsem zvyklá, zrovna dvakrát vydařený nebyl. 
Z Ikei jsme tedy jeli rovnou do Kiky, kde jsem si tedy vybrala svůj vysněný obrovský stůl s takovou skříňkou s otevřenými regály za nekřesťanských 16000, ale je fakt překrásný a nemůžu se dočkat, až budu mít hotovou podlahu a stěny, aby se mohl složit a já ho začala už pořádně využívat. Tam se mi pak, až začne škola, bude učit úplně pohádkově. Klid, žádné rušící podměty. Prostě paráda.
Zbytek dne jsem se jenom tak po dlouhé době proválela v posteli se seriálem, knížkou, jídlem, psem a kafem. Svatá pětka. Od té doby, co nemám skoro žádný volný čas, si lenošení užívám o dost víc. 

Jídelníček

Snídaně: caro ricoré s mlékem a cukrem, 2 tousty s burákovým máslem a marmeládou, polovina velkého domácího třešňového koláče
Oběd: švédské masové kuličky s hranolkami a mrkvový dort z Ikei
Svačina: celý kokosový pudink s miskou borůvek, latté s cukrem
Večeře: krajíc žitného chleba s žervé a šunkou, meloun, ovesná kaše s banánem a grankem


Úterý 14.7.

Po několika dnech se mi konečně dneska podařilo pořádně vyspat. Spala jsem až do devíti, což znamenalo 10 hodin spánku! Prázdninový rekord... Mé první kroky vedly o patro níž za bílou barvou a začala jsem malovat svojí budoucí novou pracovnu. Stůl už mám koupený, teď se jen vymaluje a položí linoleum, které taky ještě nemám vybrané, ale pracuje se na tom.
Na návštěvu přijela mamka sestřenice (nevím, co je moje :D), kterou mám moc ráda, takže jsem byla nadšená. Mamka pro ní dělala super oběd a skvělý dort s třešněmi, kterého jsem nakonec snědla až až. Jednoduše se mu ale nedalo odolat. 
Po jejím odjezdu jsem se trochu zkultivovala a vyrazila do centra s kamarádkou do čajovny na vodnici. Daly jsme si vanilko-jahodovou a byla výborná! K pití jsme si objednaly jeden příšerně dobrý a příšerně sladký čaj - rovnou celou konvici. Ale opravdu, ten bych mohla pít po litrech. Seděly jsme venku, což bylo mínus, neboť jsem mrzla, ale také plus, protože jsme mohly být tak hlasité, jak jsme zvyklé. Všechno jsme stihly do puntíku probrat a ty 3 hodiny mi utekly jako voda. Domů jsem přijela hladová jako vlk po deváté hodině, proto večeře vypadala tak, jak vypadala. :D

Jídelníček

Snídaně: mléčná rýže miller, miska lion cerálií s mlékem
Oběd: šťouchané brambory, pečené kuře
Svačina: 3/8 domácího dortu s třešněmi, caro ricoré s mlékem a cukrem
Večeře: 0,5 kg meruněk, 4 velké topinky potřené máslem a míchanými vajíčky s kečupem, piškoty, 2 milka mini


Středa 15.7.

15. den v měsíci je můj obzvlášť oblíbený, protože chodí výplata! Zpříjemnila jsem si tak den už od rána. Vstávala jsem zase brzo a zase jsem byla jak chodící mrtvola. Nevím, kde se ve mně všechna ta únava bere, ale už musím jen zatnout zuby a přežít čtvrtek, pátek a sobotu. Pak už mi konečně začnou pořádné prázdniny a v práci už téměř po zbytek prázdnin nebudu. :)
Ráno jsem vzala svojí útulačku konečně na pořádně dlouho procházku. Musela jsem se hodně přemáhat, ne proto, že by se mi nechtělo, ale proto, že moje nohy opravdu umírají. Ani dva dny odpočinku mě únavy nezbavil. Nemáte nějaký speciální rituál, jak se znovu "nabít"? 
Po procházce jsme se vydaly s mamkou podívat do Domu podlah, abychom koupily lino. Jedno se nám hrozně moc líbí, ale ještě uvažujeme nad plovoucí podlahou. Na nákup jsme se zastavily v Lidlu, kde jsme si koupily skvělé pekanové pletence. Už jste je někdy vyzkoušeli?
Bohužel po obědě mě už pak čekala jen cesta do práce, dneska výjimečně jen na 5 hodin. Večer jsem se ale i tak vrátila úplně vyřízená, neví, jak přežiju další tři dny osmiček.

Jídelníček

Snídaně: žitný chléb s máslem a medem, káva s mlékem a cukrem
Svačina: nescafé 3v1 warmy caramel, pekanový pletenec
Oběd: jedna půlka šmakounových nudlí se slazeným bílým jogurtem s velkou lžící kakaa, 2 půlka také se slazeným bílým jogurtem, borůvkami a kokosem, magnum almond
Večeře: celý kokosový pudink s borůvkami, meruňky, rajčata, 3 milka mini


Čtvrtek 16.7.

Tak blbě, jako dnes, jsem se ještě nevyspala. Začalo to návaly horka, ty jsem řešila zapnutím větráku, ale za pár minut už mi byla zase příšerná zima. Takhle se to opakovalo, takže jsem prakticky celou noc zapínala a vypínala větrák. Pokračovalo to křečemi do nohou. Stačilo je jen trochu natáhnout a už jsem skučela bolestí a snažila se chodit po pokoji, abych to rozchodila. Aby toho nebylo málo, vždy, když jsem chvilku konečně spala, se mi zdála noční můra. Ty mívám z přetažení, ale ne tolik za sebou a celou noc. Přibližně ve 4 jsem se kromě toho, že mě chytila křeč, že mi byla zima a že se mi zdála noční můra, probudila hlady a musela jsem si na chvíli rozsvítit, najíst se a jenom si číst a koukat na seriál. Zbylé tři hodiny spánku už to nějak víceméně šlo. A to jsem chtěla dnes v noci nabrat spoustu energie.
Do práce mě vzala mamka, takže jsem nemusela nijak zvlášť pospíchat. Byla jsem celý den na kuchyni a dneska jsem si to tam výjimečně i docela užila. Žádný manažer nebuzeroval, byla jsem na směně s fajn lidmi a byla i sranda. Bohužel jediný faktor, který to kazil, bylo to nesnesitelné vedro. Když je totiž venku 30, u nás v kuchyni máme díky troubám 45. Teď v tom ještě lítejte po kuchyni.
Domů jsem se vrátila hladová jak vlk. Poslední dny jsem neměla vůbec chuť k jídlu a musela jsem se občas i hodně nutit, za to dnes mám konstantně hlad. No jo no, to je tak, když nejím pár dní dostatečně. Ale jak jsem řekla, už jen pátek a sobota a najedu zase na nějaký zdravý režim a budu odpočatá a dostatečně živená. :)

Jídelníček

Noční (ranní?) svačinka (4.00): vanilková tvarohová aktivie, rohlík
Snídaně: 2 tousty s burákovým máslem a marmeládou, magnum almond, caro ricoré s mlékem a cukrem, piškoty
Svačina: 6 ks domácí pizzy se šunkou, kečupem, sýrem a mozzarellou
Oběd: 2 zapečené tousty se šunkou a sýrem, ovofit
Večeře: zapečené těstoviny se smetanou a kuřecím masem, 4 ks domácí pizzy, mandarinky, meloun, mléčná rýže miller


Doufám, že se Vám tento článek líbil a že někomu jídelníčky pomohly. Toto jsou na dlouho dobu poslední, které zapisuji. Možná za pár měsíců pro srovnání, ale abych si je psala každý den, to nepřipadá v úvahu. Není to totiž normální a já nechci náhodou spadnout do závislosti na zapisování toho, co jsem snědla, tak doufám, že to chápete. Mějte se krásně!

7 komentářů:

 1. Jen jsem si přečetla "... třešňové buchty", sběhly se mi totálně sliny! :D Jinak jíš pěkně! Jen tak dál :)

  http://myway-tofitness.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, třešňové buchtě se nic nevyrovná, no ne? :D Děkuji. :)

   Vymazat
 2. ten obrázek s volantem mě absolutně dostal :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě osobně dostaly úplně všechny. :D

   Vymazat
 3. No teda! To jsou aspon food porny navečer O.o dostala jsem chuť na třešnovou buchtu :( :D

  http://the-biggestfear.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš, to se musí takhle na večer. :D No a třešňová buchta je porno samo o sobě. :)

   Vymazat
 4. Máš krásný blog :) A fandím ti, jen tak dál :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za každý komentář. :) Pokud již ale chcete něco kritizovat, prosím, vyjádřete se civilizovaně, ať si z toho můžu něco vzít a nemusím se kvůli tomu trápit. Na Vaše komentáře odpovídám tady na blogu. :)